Latest News

Home / Добрі новини зі Львова / “Емігранти”, або нова прем’єра Заньківчан

“Емігранти”, або нова прем’єра Заньківчан


Вже незабаром, 17, 21, 24 березня 2019 року, у Львові, на камерній сцені Театру імені Марії Заньковецької відбудеться прем’єра вистави за п’єсою Славомира Мрожека “Емігранти” в перекладі з польської Олени Катаєвої.

Сцена з вистави "Емігранти"
Сцена з вистави “Емігранти”

Сюжет вистави дуже актуальний для наших співвітчизників, котрі, в пошуках заробітку, тисячами залишають свою батьківщину кожного дня. Безвихідь, безпросвітність, зневіра і зміни на краще штовхає їх до “рожевих” обріїв чужих країн, до надії на гроші, краще життя, майбутнє своїх сімей і достойне життя.

Сцена з вистави "Емігранти"
Сцена з вистави “Емігранти”

Але більшість з них купує “квиток в один кінець”. Підриваючи своє здоров’я на низькооплачуваних і часом шкідливих для здоров’я роботах, гаруючи безпросвітно і обмежуючи себе у всьому щоб відкласти зайву монету, вони втрачають найбільше – втрачають свою родину, втрачають шанс бачити як ростуть їх діти, втрачають шанс сказати останні слова своїм батькам на смертному ложі. І, навіть якщо комусь, через багато років роботи, вдається повернутися додому – то там їх чекає доля вічного чужинця на рідній землі.

Сцена з вистави "Емігранти"
Сцена з вистави “Емігранти”


«Емігранти» – одна з найвідоміших п’єс польської драматургії та світового театру загалом. У ній автор – Славомир Мрожек – сміливо говориться про те, що зазвичай намагаються тримати в таємниці. Тема свободи, сім’ї та справжніх людських страхів стають головними у бесідах двох чоловіків-емігрантів, які через різні обставини змушені разом мешкати в невеличкій кімнаті-комірчині під сходами. Один із них інтелігент, що мріє написати книгу про свободу, а інший – простий робітник.

Сцена з вистави "Емігранти"
Сцена з вистави “Емігранти”


На сцені театру запрезентують відверті розмови, ідейні конфлікти, а відтак розуміння сутності свободи, закону та розумного суспільства. Режисер вистави Вадим Сікорський переконаний, що ця п’єса з роками не втрачає своєї актуальності, а все більше стає близькою для кожного народу.

Сцена з вистави "Емігранти"
Сцена з вистави “Емігранти”


Дійові особи та виконавці: АА – заслужений артист України Юрій Хвостенко ХХ – заслужений артист України Василь Коржук Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський Художник-постановник – Наталія Тарасенко Помічник режисера – В’ячеслав Жуков

Please follow and like us:
Tags: , , ,

Leave a Comment