Latest News

Home / karpaty.info / 10 причин обрати відпочинок в Українських Карпатах

10 причин обрати відпочинок в Українських Карпатах

Туризмом в карпатському регіоні я займаюсь професійно з 2003 року. І увесь цей час спостерігаю ріст як попиту, так і пропозиції у цій галузі. Що ж так приваблює українських та іноземних туристів у наших горах?

Природа, чисте довкілля

У Карпатах ви не побачите промисловості та великих міст. Де ще можна насолодитися таким чистим повітрям і прозорою водою з гірського струмка? Тут ви можете познайомитись з дикою природою — побачити зубрів під час зимової підгодівлі у лісництві та ведмедів у реабілітаційному центрі поблизу озера Синевир, прогулятися буковим пралісом, який належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Захоплюючі краєвиди

Найбільша насолода — прокинутись зранку та побачити вигляд з вікна, який перехоплює погляд. Карпати вражають в будь-яку пору року.

Автентична культура

У наш час часто подорожують для отримання нового досвіду, свіжих вражень. Культура місцевих етносів — гуцулів, бойків, закарпатців, буковинців — часто суттєво відрізняється від решти регіонів України, а тим більше інших країн. Вона добре збережена, смаковита, барвиста. Доторкнутись до неї можна під час етнофестивалів, яких протягом року відбувається кілька десятків, та традиційних свят — Різдва, Маланки, Великодня.

Гостинні люди

Недаремно туризм часто називають “індустрією гостинності”, адже ця риса — неодмінна складова успішного відпочинку. А гостинність гірських народів особливо важко забути. Відпочивши в карпатській садибі, ви можете відчути себе частиною місцевої родини.

Цікаві місця

Карпати заселені з давніх-давен. Саме тут знайдено найдавніше поселення людини на території України, якому близько 1 мільйону років, — біля села Королево на Закарпатті. Усі історичні епохи та народи, які населяли ці краї у різні часи, залишили тут безліч слідів, які можуть бути цікаві поціновувачам таких пам’яток. Серед них — середньовічні замки, скельні монастирі та фортеця, дерев’яні церкви (8 з яких внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО), військові споруди. Цікаві артефакти можна побачити і в численних музеях. Туристичні фірми регіону пропонують екскурсійні програми на будь-який смак та гаманець.

Активне дозвілля

Любителям активного відпочинку Карпати теж мають що запропонувати. В теплу пору року — походи, веломандрівки, рафтинг, кінні прогулянки, польоти на парапланах, купання в річках та озерах та багато іншого, взимку — гірські лижі, сноутюбінг, скітурінг та багато іншого.

Гастрономічні принади

Крім смачної регіональної кухні (гуцульської, бойківської, закарпатської) можна спробувати та придбати екопродукцію місцевих фермерів — сири, м’ясні вироби, варення та джеми, соки, різноманітний алкоголь (настоянки, крафтове пиво, закарпатські вина), і навіть равликів.

Оздоровлення

Регіон здавна пропонує і можливість поправити здоров’я мінеральною водою на одному з бальнеологічних курортів, або просто поніжитись у термальній поді або чані з відваром гірських трав.

Розвинена туристична інфраструктура

В Карпатах для повноцінного відпочинку є все: широкий вибір місць проживання, ресторани і навіть піцерії, гірськолижні витяги і траси, музеї і візит-центри, сауни та спа-комплекси, прокати лиж та велосипедів, сувенірні ринки та супермаркети.

Вартість

Відпочинок у Карпатах доступний для будь-якої кишені — є і дорогі вишукані готелі, і бюджетні варіанти — хостели або агросадиби. День відпочинку в економ-варіанті обійдеться приблизно в $20-30 на дорослого (проживання, 3-разове харчування, транспортні витрати). Екскурсійні послуги коштують від $5, прокат лижного спорядження — від $4 на день, велопрокат — від $2 за годину.

Тож гостинні Карпати завжди з нетерпінням чекають туристів!

Цікаву та корисну інформацію про відпочинок в Карпатах ви завжди зможете знайти на нашому сайті – https://www.karpaty.info/ua/

Please follow and like us:
Tags: ,