Latest News

Home / car dealers / ФІНАНСУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ by Alex Dubinsky

ФІНАНСУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ by Alex Dubinsky

У минулому номері ми визначилися, що таке кредитна історія. Банки поділяють кредитні історії на категорії (tiers) в залежності від нарахованих балів. Єдиної системи не існує. Кожен банк має свою власну градацію. Залежно від категорії визначається відсоток фінансування.

Зазвичай найкращі програми дають фінансові організації, що належать виробникам автомобілів. Як правило, на деякі марки вони мають спеціальні пропозиції по фінансуванню (0% 0,9% 1,9%). Розглянемо це на прикладі фінансування корпорації Тойота. Якщо у вас є кредитна історія і 690+ балів то всі двері відкриті для найкращих програм.

Банк Тойоти розглядає 7 категорій кредитної історії. Якщо ви фінансувалися Тойотою в минулому і всі платежі були зроблені вчасно, то в наступний раз при нестачі декількох балів, можна скористатися пільговою (loyalty) програмою і отримати фінансування за кращою категорією. Якщо ви виплатите машину, перебуваючи в банкрутстві, в наступний раз знову-таки можна скористатися пільговою програмою і отримати фінансування на пільгових умовах.

А як профінансуватися, якщо кредитна історія зіпсована або її немає взагалі? Давайте почнемо з поганої. Сьогодні, якщо ви можете підтвердити свій заробіток і місце проживання, то вас профінансують на правильно обрану машину (з точки зору банку) і при відповідному першому внеску. Якщо ви працюєте на чек (Form W2) і є співробітником компанії, то заробіток буде підтверджений другою половинкою чека. Якщо ви працюєте на себе (Form 1099), то ваші банківські звіти за останні 3-6 місяців (в залежності від банку) покажуть ваш середній заробіток.

Тому, перед покупкою машини, заздалегідь кладіть гроші на свій рахунок, навіть готівку. Підтвердженням місця проживання є рахунки за комунальні послуги або знову-таки звіти з банку з вашим ім’ям і адресом. Додатково до всього, в ситуації з поганою кредитною історією банк попросить імена, адреси і телефони від чотирьох до шести ваших знайомих (personal reference). Це потрібно, щоб розшукати вас і автомобіль, якщо ви не платите і банк не може з вами зв’язатися.

Зрозуміло, ці люди не несуть ніякої відповідальності за ваш кредит. Якщо немає кредитної історії, то до всього перерахованого вище необхідно надати копію картки соціального страхування (social security) і підтвердження статусу перебування в країні. При поганій кредитній історії, так само як і при її відсутності, завжди дуже допоможе поручитель (cosigner), який буде відповідальний за кредит нарівні з вами. Кожна ситуація суто індивідуальна. Чим досвідченіший і грамотніше співробітники дилерської, чим довше вони пов’язані з банками, тим довше останні їм довіряють і це завжди призводить до кращих результатів.

Please follow and like us: